Aktualności

Hokeistki Stoczniowca z wizytą w szkole w Brzeźnie

2017-02-19 15:44:11

Gorące brawa dla wicemistrzyń Polski od uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdańsku. Zespół reprezentowali Maja Banaś, Tetiana Onyshchenko oraz trener Henryk Zabrocki. Całe wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie dyrekcja szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych “Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, którego wychowankowie chodzą właśnie do tej placówki, a których często można spotkać podczas wielu imprez w Hali Olivia.

Najpierw była owacja i oficjalne przywitanie. A później mnóstwo pytań do głównych aktorów wydarzenia.

- Uczniowie zasypali nas różnymi pytaniami, między innymi jak zaczęła się przygoda z hokejem, ile waży nasz sprzęt, jak ciężki jest krążek, czy często zdarzają się kontuzje, jakie mamy nastroje, gdy wygrywamy, a jakie, gdy coś nie pójdzie, ile razy trenujemy i w końcu, czy występować w meczu przed publicznością to dla nas duży stres? Odpowiedzieliśmy szczegółowo na wszystkie pytania dzieci, dodatkowo przekazałem informacje o naszym klubie, jego wszystkich sekcjach,  lodowisku, no i naszych sukcesach – relacjonuje trener Henryk Zabrocki.

Maja Banaś i Tetiana Onyshchenko prezentowały sprzęt. Dla uczniów brzeźnieńskiej szkoły była to szczególna atrakcja. Dzieci przymierzały kaski, ochraniacze, robiły sobie zdjęcia w strojach, z wielką ochotą brały kije hokejowe do ręki i próbowały uderzać w krążek. Przy aplauzie zgromadzonych odbył się również konkurs strzałów do bramki od unihokeja, były zatem emocje i nagrody - krążki z logo Stoczniowca i proporczyki klubowe. Na koniec hokeistki wręczyły koszulkę meczową z autografami, w zamian otrzymując zapewnienie o wsparciu na meczach, tych najważniejszych w sezonie (już za tydzień zaczynają się play offy o udział w grach o medale MP).

- Dla wszystkich była to duża frajda, wielka atrakcja i fajne przeżycie. Z przyjemnością uczestniczymy w takich spotkaniach (nie pierwszy raz – red.), szczególnie gdy widzimy radość i uśmiechnięte buzie – podsumował trener Zabrocki.

 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po