Aktualności

Hokeistki Stoczniowca z wizytą w szkole w Brzeźnie

2017-02-19 15:44:11

Gorące brawa dla wicemistrzyń Polski od uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdańsku. Zespół reprezentowali Maja Banaś, Tetiana Onyshchenko oraz trener Henryk Zabrocki. Całe wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie dyrekcja szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych “Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, którego wychowankowie chodzą właśnie do tej placówki, a których często można spotkać podczas wielu imprez w Hali Olivia.

Najpierw była owacja i oficjalne przywitanie. A później mnóstwo pytań do głównych aktorów wydarzenia.

- Uczniowie zasypali nas różnymi pytaniami, między innymi jak zaczęła się przygoda z hokejem, ile waży nasz sprzęt, jak ciężki jest krążek, czy często zdarzają się kontuzje, jakie mamy nastroje, gdy wygrywamy, a jakie, gdy coś nie pójdzie, ile razy trenujemy i w końcu, czy występować w meczu przed publicznością to dla nas duży stres? Odpowiedzieliśmy szczegółowo na wszystkie pytania dzieci, dodatkowo przekazałem informacje o naszym klubie, jego wszystkich sekcjach,  lodowisku, no i naszych sukcesach – relacjonuje trener Henryk Zabrocki.

Maja Banaś i Tetiana Onyshchenko prezentowały sprzęt. Dla uczniów brzeźnieńskiej szkoły była to szczególna atrakcja. Dzieci przymierzały kaski, ochraniacze, robiły sobie zdjęcia w strojach, z wielką ochotą brały kije hokejowe do ręki i próbowały uderzać w krążek. Przy aplauzie zgromadzonych odbył się również konkurs strzałów do bramki od unihokeja, były zatem emocje i nagrody - krążki z logo Stoczniowca i proporczyki klubowe. Na koniec hokeistki wręczyły koszulkę meczową z autografami, w zamian otrzymując zapewnienie o wsparciu na meczach, tych najważniejszych w sezonie (już za tydzień zaczynają się play offy o udział w grach o medale MP).

- Dla wszystkich była to duża frajda, wielka atrakcja i fajne przeżycie. Z przyjemnością uczestniczymy w takich spotkaniach (nie pierwszy raz – red.), szczególnie gdy widzimy radość i uśmiechnięte buzie – podsumował trener Zabrocki.

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po