Aktualności

Hokeistki Stoczniowca z wizytą w szkole w Brzeźnie

2017-02-19 15:44:11

Gorące brawa dla wicemistrzyń Polski od uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdańsku. Zespół reprezentowali Maja Banaś, Tetiana Onyshchenko oraz trener Henryk Zabrocki. Całe wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie dyrekcja szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych “Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, którego wychowankowie chodzą właśnie do tej placówki, a których często można spotkać podczas wielu imprez w Hali Olivia.

Najpierw była owacja i oficjalne przywitanie. A później mnóstwo pytań do głównych aktorów wydarzenia.

- Uczniowie zasypali nas różnymi pytaniami, między innymi jak zaczęła się przygoda z hokejem, ile waży nasz sprzęt, jak ciężki jest krążek, czy często zdarzają się kontuzje, jakie mamy nastroje, gdy wygrywamy, a jakie, gdy coś nie pójdzie, ile razy trenujemy i w końcu, czy występować w meczu przed publicznością to dla nas duży stres? Odpowiedzieliśmy szczegółowo na wszystkie pytania dzieci, dodatkowo przekazałem informacje o naszym klubie, jego wszystkich sekcjach,  lodowisku, no i naszych sukcesach – relacjonuje trener Henryk Zabrocki.

Maja Banaś i Tetiana Onyshchenko prezentowały sprzęt. Dla uczniów brzeźnieńskiej szkoły była to szczególna atrakcja. Dzieci przymierzały kaski, ochraniacze, robiły sobie zdjęcia w strojach, z wielką ochotą brały kije hokejowe do ręki i próbowały uderzać w krążek. Przy aplauzie zgromadzonych odbył się również konkurs strzałów do bramki od unihokeja, były zatem emocje i nagrody - krążki z logo Stoczniowca i proporczyki klubowe. Na koniec hokeistki wręczyły koszulkę meczową z autografami, w zamian otrzymując zapewnienie o wsparciu na meczach, tych najważniejszych w sezonie (już za tydzień zaczynają się play offy o udział w grach o medale MP).

- Dla wszystkich była to duża frajda, wielka atrakcja i fajne przeżycie. Z przyjemnością uczestniczymy w takich spotkaniach (nie pierwszy raz – red.), szczególnie gdy widzimy radość i uśmiechnięte buzie – podsumował trener Zabrocki.

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po