Aktualności

Hokeistki Stoczniowca w wielkim finale PLHK! Na drodze do złota stanie Polonia Bytom

2016-03-06 12:48:39

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały GKS Atomówki Tychy 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) i po raz drugi z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na małym lodowisku w Hali Olivia przyniosło sporo emocji, bowiem gospodynie zapewniły sobie triumf w ostatnich 5 minutach gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie odbyło się na małej Hali Olivia ze względu na rozgrywane w tym samym czasie Mistrzostwa Polski w short tracku. Spektakl oglądało przeszło 300 kibiców, którzy gorąco dopingowali drużynę Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

- Dziewczyny wyszły na lód mocno stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. W pierwszej tercji rywalki zagrały lepiej i mogły prowadzić wyżej niż 1:0, dochodziło nawet do tego, że musieliśmy bronić się w trójkę przeciwko piątce rywalek - mówił trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

Jednak już po 15 sekundach drugiej tercji Stoczniowiec doprowadził do wyrównania. Maja Banaś wykorzystała podanie Aleksandry Bereckiej. Gdańszczanki przejęły inicjatywę. Gospodynie udanymi interwencjami powstrzymywała Oliwa Rybacka, która dwa sezony temu grała jeszcze dla gdańskiej drużyny.

Ostatnia tercja rozpoczęła się przy stanie 1:1. W tej partii na bramki trzeba było czekać blisko kwadrans, ale gdy już worek z nimi się rozwiązał to na dobre. Najpierw z podania Marty Bigos prowadzenie gdańszczankom dała ich kapitan Katarzyna Kasprzycka. Radość nie trwała długo, bo do wyrównania chwilę później doprowadziła Frąckowiak. W pojedynku sam na sam nie dała szans Agacie Kosińskiej, a trzeba przyznać, że gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, gdyż w całym meczu obroniła 32 z 34 strzałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich 5 minutach. Najpierw z okolicy niebieskiej linii celnie uderzyła Kasprzycka. Tyszanki wycofały bramkarkę i szukały jeszcze wyrównania, ale w ostatnich sekundach nie były w stanie powstrzymać kontry gospodyń. Po akcji Kasprzyckiej i Katarzyny Bodus ta druga na 36 sekund przed końcem gry miała przed sobą już tylko pustą bramkę i podwyższyła prowadzenie na 4:2 pieczętując awans do finału Mistrzostw Polski.

[tu ZOBACZ gola Kasi]

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego będą bronić mistrzostwa Polski w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz w serii do dwóch zwycięstw 12 marca w Gdańsku.

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po