Aktualności

Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski

2022-03-20 18:35:07

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 2:3 po dogrywce w drugim meczu finału mistrzostw Polski. Polonia triumfowała w serii do dwóch zwycięstw 2-0 i obroniła mistrzowski tytuł. Tak jak w zeszłym roku, gdańszczankom przypadło srebro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokeistki Stoczniowca siódmy raz z rzędu musiały zadowolić się drugim miejscem w PLHK. Podobnie jak w minionych sezonach i tym razem triumfowała Polonia Bytom. Warto jednak dodać, że podczas drugiego meczu podopieczne Zenona Obłońskiego były bliskie sprawienia niespodzianki. Niewiele brakowało, żeby losy złotego medalu decydowały się w trzeciej, dodatkowej rywalizacji w gdańskiej Olivii.

Polonia Bytom (K) - GKS Stoczniowiec Gdańsk (K) 3:2 d. (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)
0:1 Renata Tokarska - Magdalena Łąpieś (14:27, 5/4),
1:1 Alicja Mota - Wiktoria Dziwok (21:12),
2:1 Karolina Późniewska - Wiktoria Dziwok, Patrycja Sfora (26:58, 5/4),
2:2 Tetiana Onyszczenko - Natalia Kamińska, Alicja Siejka (30:02, 5/4),
3:2 Ida Talanda (63:29)

strzały: 42-37
minuty karne: 8-4

Polonia Bytom: K. Kurek -  K. Chrapek, P. Sfora; K. Późniewska, I. Talanda, O. Tomczok - W. Gogoc, A. Wcisło; W. Dziwok, A. Mota, L. Zięba - K. Kaleja, K. Wybiral, P. Wójcik. Trener: Andrzej Secemski.

GKS Stoczniowiec: A. Kosińska-Horzelska - D. Korkuz, N. Kamińska; M. Brzezińska, K. Kasprzycka, A. Siejka - R. Tokarska, M. Banaś; J. Łapińska, T. Onyszczenko; M. Łapieś - J. Grzelak, A. Berecka, A. Sencerz. Trener: Zenon Obłoński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zespół w dwumeczu dał z siebie wszystko. Nie udało się, ale wstydu nie ma. Ślązaczki musiały się ostro napracować, żeby w tym roku wygrać to mistrzostwo. Dziewczyny oczywiście przeżywają porażkę, ale wicemistrzostwa Polski też nie dostaje się za darmo i swoje trzeba na lodzie wywalczyć  – powiedział stoczniowiec.org.pl trener Zenon Obłoński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To był najlepszy mecz jaki dziewczyny dotychczas zagrały. Walka od pierwszej do ostatniej sekundy o każdy centymetr lodu, każda z zawodniczek dała z siebie 200 procent swoich możliwości. Wielkie emocje przez całe spotkanie i wreszcie dogrywka. Nigdy nie widziałam tak spanikowanej Polonii. Naprawdę mega szkoda przegranej – relacjonowała Ilona Iwko, mama hokeistki Julii Łapińskiej i jednocześnie autorka najładniejszych zdjęć hokejowych w naszym klubie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Brawa za cały sezon i walkę w finale. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn. Złoty medal, a następnie siedem krążków srebrnych w ciągu ostatnich ośmiu sezonów potwierdzają naszą przynależność do absolutnej krajowej czołówki - podsumował Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medale hokeistek GKS Stoczniowca w ostatnich latach:
2022 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2021 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom, rozegrano tylko jeden mecz, drugi odwołano ze względu na pandemię
2020 - srebro, finał z Polonią Bytom nie odbył się ze względu na pandemię, decydowała runda zasadnicza
2019 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2018 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2017 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2016 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom
2015 - złoto, wygrany finał z Unią Oświęcim

fot. Ilona Iwko

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po