Aktualności

Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski

2018-03-18 17:33:02

 

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) w drugim meczu finału mistrzostw Polski. Polonia triumfowała w serii do dwóch zwycięstw 2-0 i obroniła mistrzowski tytuł. Tak jak w zeszłym roku, gdańszczankom przypadło srebro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokeistki Stoczniowca trzeci rok z rzędu musiały zadowolić się drugim miejscem w PLHK. Niestety i tym razem przewaga Polonii Bytom nie podlegała dyskusji. Warto jednak dodać, że podczas pierwszego meczu w Gdańsku podopieczne Henryka Zabrockiego były bliskie sprawienia niespodzianki (porażka 3:4 po dogrywce).

W sobotni wieczór wszystkie trafienia padły podczas gry w przewadze. Dwa gole dla Polonii w pierwszej partii meczu zostały strzelone, kiedy na ławce kar przebywały gdańszczanki: najpierw Natalia Kamińska, a następnie Aneta Błaszak. Z kolei bramkę dla Stoczniowca zdobyła Renata Tokarska (asysta Tetiana Onyszczenko), gdy przymusowo pauzowała bytomianka Wiktoria Dziwok. W drugiej partii już pierwsze wykluczenie hokeistki Stoczniowca (Katarzyna Kasprzycka) przyniosło rywalkom trzeciego gola. Zapowiadały się emocje i kolejne gole, bowiem żaden z zespołów nie kalkulował, a na lodzie nie brakowało ostrzejszej gry i pojedynków, które często kończyły się karami dla poszczególnych zawodniczek. I chociaż do końca meczu Stoczniowiec otrzymał jeszcze 8 kar, a bytomianki w niechlubnej statystyce zapisały się sześciokrotnie, to wynik nie uległ już zmianie.  

 

[TUTAJ] zobaczysz skrót spotkania

 

- Zespół dał z siebie wszystko. Nie udało się, ale wstydu nie ma. Ślązaczki musiały się ostro napracować, żeby w tym roku wygrać to mistrzostwo. Dziewczyny oczywiście przeżywały porażkę. Były łzy smutku, które na szczęście szybko zmieniły się w łzy szczęścia z odniesionego sukcesu – powiedział stoczniowiec.org.pl trener Henryk Zabrocki.

- Brawa za cały sezon i walkę w finale. W odmłodzonym składzie, z kilkoma mniej doświadczonymi zawodniczkami to jest po prostu nie lada osiągnięcie. Cała drużyna absolutnie wspięła się na wyżyny swoich umiejętności, dlatego jeszcze bardziej rozpiera nas duma – podsumował Maciej Turnowiecki, wiceprezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużyna Stoczniowca wystąpiła w następującym składzie: Kosińska; Kwiatkowska – Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka; Banaś, Podracka, Błaszak, Onyszczenko, Korkuz, Łapińska, Grzelak.

W następstwie odniesionego sukcesu hokeistki GKS Stoczniowiec otrzymały zaproszenie do Urzędu Miejskiego na spotkanie z przedstawicielami gdańskiego samorządu (na zdjęciu poniżej drużyna Stoczniowca w gronie urzędników, radnych i prezydenta Gdańska). Paweł Adamowicz docenił wicemistrzynie Polski w hokeju na lodzie i obdarował je długopisami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po