Aktualności

Hokeistki Stoczniowca na czele z Miastem Gdańsk i nowym trenerem

2021-10-01 13:03:37

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk w sezonie 2021/22  występują pod wodza nowego trenera. Zenon Obłoński zastąpił Henryka Zabrockiego, z którym zespół zdobył mistrzostwo kraju w 2015 roku, a następnie sześć srebrnych medali z rzędu. Biało-niebieskie, podobnie jak w poprzednich sezonach, wspiera Miasto Gdańsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Interesuje mnie gra tylko o najwyższe cele - zapowiada trener Zenon Obłoński.

Jego zespół początek rozgrywek ma piorunujący i pewnie gromi rywalki (m.in. 12:0 z KS Cracovią, 6:1 z Podhalem Nowy Targ). Obłoński to były zawodnik, kierownik i trener grup młodzieżowych Stoczniowca. Z żeńskim zespołem pracował przez jeden sezon, dekadę temu.

- To były zupełnie inne czasy. Niemniej w zespole nadal jest Agata Kosińska, Alicję Siejkę pamiętam z tamtych czasów jako 11-latkę - śmieje się Obłoński.

Pod jego wodzą zawodniczki znów walczą o punkty dla trójmiejskiego hokeja w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Odpowiedzialność znów spoczywa na dziewczynach, ale podchodzimy do tego pozytywnie. W hokeju ciężko o sponsorów, a co dopiero w żeńskich rozgrywkach. Tym bardziej cieszymy się, że możemy jak co sezon liczyć na wsparcie miasta Gdańsk. W każdym razie chcemy dostać się do play-off, a później walczyć o jak najlepszy rezultat - wyjaśnia Zenon Obłoński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga w tym sezonie została powiększona do dziewięciu drużyn. W rundzie zasadniczej drużyny zagrają bez podziału na grupy, każdy z każdym, mecz i rewanż. Po szesnastu kolejkach osiem najlepszych drużyn spotka się w ćwierćfinałach, gdzie rozegrają dwumecze w parach 1-8, 2-7, 3-6 i 5-4. Półfinały i finały odbędą się do dwóch zwycięstw.

Gdańszczanki swoje siły mierzą z następującymi drużynami: Polonia Bytom, Atomówki Tychy, Unia Oświęcim, Kozice Poznań, Cracovia, Białe Jastrzębie, Kojotki Naprzód Janów, Podhale Nowy Targ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skład gdańszczanek w sezonie 2021/22 w PHLK:

Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Natalia Kwiatkowska

Obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Maja Banaś, Julia Grzelak

Napastniczki: Tetiana Onyszczenko, Katarzyna Ksprzycka, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Olga Jaskulska, Anna Sencerz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po