Aktualności

Hokeistki GKS Stoczniowiec w finale PLHK! Rywalem do złota Polonia Bytom

2017-03-04 22:47:52

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Kojotki Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i po raz trzeci z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na tafli lodowej Hali Olivia, jak na prawdziwy spektakl hokejowy przystało, przyniosło sporo emocji. Nie do zatrzymania była Marta Bigos, która czterokrotnie znalazła sposób na bramkarkę Naprzodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny wyszły na lód trochę stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. Spotkanie było wyrównane, a jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Janowianki wyprowadzały groźne kontry, kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów, w końcu rywalki miały również rzut karny, który obroniła Agata Kosińska. Z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom zgotować niezły bigos – mówił z uśmiechem, w nawiązaniu do goli Marty Bigos, trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, w całym meczu obroniła 17. z 19. strzałów, w tym wspomniany karny (na zdjęciu powyżej). Zaprezentowała się lepiej niż golkiperka Naprzodu Martyna Sass, rywalka Kosińskiej w reprezentacji kraju (w 44. minucie Sass została zmieniona na Katarzynę Fijoł). W sumie, w całym spotkaniu, hokeistki Stoczniowca podjęły 29. prób zdobycia gola, przy właśnie 19. strzałach Naprzodu. Marta Bigos na listę strzelczyń wpisywała się w 1., 28., 34. i 59. minucie (asysty Joanny Rykaczewskiej, Tetiany Onyshchenko oraz Katarzyny Kasprzyckiej), jedno trafienie w 16. minucie dołożyła Joanna Rykaczewska z podania Marty Bigos i Katarzyny Kasprzyckiej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Duże brawa dla Was dziewczyny i gratulacje dla trenera Zabrockiego. Trzeci raz z rzędu awansowałyście do wielkiego finału PLHK, a to nie lada wyczyn. Dlatego szczególnie jesteśmy dumni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile to kosztowało sił, zdrowia i pracy. Dziś cieszymy się ze srebrnego medalu, ale od jutra myślimy o kolejnych meczach. Zostały nam do wygrania jeszcze dwa arcyważne pojedynki w drodze na najwyższy stopień podium – powiedział w imieniu zarządu, już w szatni po meczu, zastępca prezesa klubu, Maciej Turnowiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego o mistrzostwo Polski walczyć będą w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz z tej serii w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Gdańsku.

Dzisiejsze zawody gdańszczanki rozegrały w następującym zestawienu: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska  – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska – Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak.

 

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po