Aktualności

Hokeistki GKS Stoczniowiec w finale PLHK! Rywalem do złota Polonia Bytom

2017-03-04 22:47:52

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Kojotki Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i po raz trzeci z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na tafli lodowej Hali Olivia, jak na prawdziwy spektakl hokejowy przystało, przyniosło sporo emocji. Nie do zatrzymania była Marta Bigos, która czterokrotnie znalazła sposób na bramkarkę Naprzodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny wyszły na lód trochę stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. Spotkanie było wyrównane, a jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Janowianki wyprowadzały groźne kontry, kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów, w końcu rywalki miały również rzut karny, który obroniła Agata Kosińska. Z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom zgotować niezły bigos – mówił z uśmiechem, w nawiązaniu do goli Marty Bigos, trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, w całym meczu obroniła 17. z 19. strzałów, w tym wspomniany karny (na zdjęciu powyżej). Zaprezentowała się lepiej niż golkiperka Naprzodu Martyna Sass, rywalka Kosińskiej w reprezentacji kraju (w 44. minucie Sass została zmieniona na Katarzynę Fijoł). W sumie, w całym spotkaniu, hokeistki Stoczniowca podjęły 29. prób zdobycia gola, przy właśnie 19. strzałach Naprzodu. Marta Bigos na listę strzelczyń wpisywała się w 1., 28., 34. i 59. minucie (asysty Joanny Rykaczewskiej, Tetiany Onyshchenko oraz Katarzyny Kasprzyckiej), jedno trafienie w 16. minucie dołożyła Joanna Rykaczewska z podania Marty Bigos i Katarzyny Kasprzyckiej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Duże brawa dla Was dziewczyny i gratulacje dla trenera Zabrockiego. Trzeci raz z rzędu awansowałyście do wielkiego finału PLHK, a to nie lada wyczyn. Dlatego szczególnie jesteśmy dumni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile to kosztowało sił, zdrowia i pracy. Dziś cieszymy się ze srebrnego medalu, ale od jutra myślimy o kolejnych meczach. Zostały nam do wygrania jeszcze dwa arcyważne pojedynki w drodze na najwyższy stopień podium – powiedział w imieniu zarządu, już w szatni po meczu, zastępca prezesa klubu, Maciej Turnowiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego o mistrzostwo Polski walczyć będą w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz z tej serii w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Gdańsku.

Dzisiejsze zawody gdańszczanki rozegrały w następującym zestawienu: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska  – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska – Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak.

 

 


Ważne
CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL - NOWE INFORMACJE

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po