Aktualności

Hokeistki GKS Stoczniowiec w finale PLHK! Rywalem do złota Polonia Bytom

2017-03-04 22:47:52

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Kojotki Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i po raz trzeci z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na tafli lodowej Hali Olivia, jak na prawdziwy spektakl hokejowy przystało, przyniosło sporo emocji. Nie do zatrzymania była Marta Bigos, która czterokrotnie znalazła sposób na bramkarkę Naprzodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny wyszły na lód trochę stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. Spotkanie było wyrównane, a jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Janowianki wyprowadzały groźne kontry, kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów, w końcu rywalki miały również rzut karny, który obroniła Agata Kosińska. Z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom zgotować niezły bigos – mówił z uśmiechem, w nawiązaniu do goli Marty Bigos, trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, w całym meczu obroniła 17. z 19. strzałów, w tym wspomniany karny (na zdjęciu powyżej). Zaprezentowała się lepiej niż golkiperka Naprzodu Martyna Sass, rywalka Kosińskiej w reprezentacji kraju (w 44. minucie Sass została zmieniona na Katarzynę Fijoł). W sumie, w całym spotkaniu, hokeistki Stoczniowca podjęły 29. prób zdobycia gola, przy właśnie 19. strzałach Naprzodu. Marta Bigos na listę strzelczyń wpisywała się w 1., 28., 34. i 59. minucie (asysty Joanny Rykaczewskiej, Tetiany Onyshchenko oraz Katarzyny Kasprzyckiej), jedno trafienie w 16. minucie dołożyła Joanna Rykaczewska z podania Marty Bigos i Katarzyny Kasprzyckiej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Duże brawa dla Was dziewczyny i gratulacje dla trenera Zabrockiego. Trzeci raz z rzędu awansowałyście do wielkiego finału PLHK, a to nie lada wyczyn. Dlatego szczególnie jesteśmy dumni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile to kosztowało sił, zdrowia i pracy. Dziś cieszymy się ze srebrnego medalu, ale od jutra myślimy o kolejnych meczach. Zostały nam do wygrania jeszcze dwa arcyważne pojedynki w drodze na najwyższy stopień podium – powiedział w imieniu zarządu, już w szatni po meczu, zastępca prezesa klubu, Maciej Turnowiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego o mistrzostwo Polski walczyć będą w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz z tej serii w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Gdańsku.

Dzisiejsze zawody gdańszczanki rozegrały w następującym zestawienu: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska  – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska – Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak.

 

 


Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po