Aktualności

Hokeistki GKS Stoczniowiec w finale PLHK! Rywalem do złota Polonia Bytom

2017-03-04 22:47:52

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Kojotki Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i po raz trzeci z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na tafli lodowej Hali Olivia, jak na prawdziwy spektakl hokejowy przystało, przyniosło sporo emocji. Nie do zatrzymania była Marta Bigos, która czterokrotnie znalazła sposób na bramkarkę Naprzodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny wyszły na lód trochę stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. Spotkanie było wyrównane, a jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Janowianki wyprowadzały groźne kontry, kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów, w końcu rywalki miały również rzut karny, który obroniła Agata Kosińska. Z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom zgotować niezły bigos – mówił z uśmiechem, w nawiązaniu do goli Marty Bigos, trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, w całym meczu obroniła 17. z 19. strzałów, w tym wspomniany karny (na zdjęciu powyżej). Zaprezentowała się lepiej niż golkiperka Naprzodu Martyna Sass, rywalka Kosińskiej w reprezentacji kraju (w 44. minucie Sass została zmieniona na Katarzynę Fijoł). W sumie, w całym spotkaniu, hokeistki Stoczniowca podjęły 29. prób zdobycia gola, przy właśnie 19. strzałach Naprzodu. Marta Bigos na listę strzelczyń wpisywała się w 1., 28., 34. i 59. minucie (asysty Joanny Rykaczewskiej, Tetiany Onyshchenko oraz Katarzyny Kasprzyckiej), jedno trafienie w 16. minucie dołożyła Joanna Rykaczewska z podania Marty Bigos i Katarzyny Kasprzyckiej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Duże brawa dla Was dziewczyny i gratulacje dla trenera Zabrockiego. Trzeci raz z rzędu awansowałyście do wielkiego finału PLHK, a to nie lada wyczyn. Dlatego szczególnie jesteśmy dumni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile to kosztowało sił, zdrowia i pracy. Dziś cieszymy się ze srebrnego medalu, ale od jutra myślimy o kolejnych meczach. Zostały nam do wygrania jeszcze dwa arcyważne pojedynki w drodze na najwyższy stopień podium – powiedział w imieniu zarządu, już w szatni po meczu, zastępca prezesa klubu, Maciej Turnowiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego o mistrzostwo Polski walczyć będą w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz z tej serii w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Gdańsku.

Dzisiejsze zawody gdańszczanki rozegrały w następującym zestawienu: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska  – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska – Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak.

 

 


Ważne
SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

TO ONE WYWALCZYŁY WICEMISTRZOSTWO POLSKI. ZOBACZ KTO GRAŁ W WIELKIM FINALE PLHK

Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska, Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska  Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:11275-2017

Ogłoszenie nr 11275 - 2017 z dnia 2017-01-19 r. Gdańsk: roboty budowlane – remont i modernizacja instalacji sanitarnej 

ZAPYTANIE OFERTOWE

UWAGA! Zmiana Zapytania ofertowego 24-11-2016 na wykonanie remontu i modernizacji węzłów cieplnych na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej „Olivia” w Gdańsku

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:326162-2016

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:326162-2016. Zmiana treści SIWZ - 20.10.2016 r. Odpowiedzi na pytania do SIWZ i zmiana SIWZ z dnia 27.10.2016 r. Odpowiedzi na pytania do SIWZ - 31.10.2016, Odpowiedzi na pytania do SIWZ - 02.11.2016, Informacja z otwarcia ofert - 03.11.2016, Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.

ROSYJSKA "ZŁOTA SZAJBA" Z UDZIAŁEM STOCZNIOWCA

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec zainaugurowali rozgrywki w ramach Ligi Kaliningradzkiej „Złota Szajba”. Dwa zespoły rozegrały ze swoimi rosyjskimi rówieśnikami w sumie cztery spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego w tym sezonie wyjazdu do Rosji. 

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:309883-2016

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:309883-2016

Termin składania ofert został przesunięty na dzień 04.10.2016, godz. 11:00,  Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Kalendarz imprez
BAZAR NATURY - WSPARCIE LOKALNYCH DOSTAWCӓW

Świeże warzywa, swojskie wę™dliny, przyprawy, chleb na zakwasie i naturalne sery bez ulepszaczy, a także sól himalajską… i suszone kiwi - wszystko to znajdziemy w Hali Olivia w Gdańsku. 

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po