Aktualności

Hokeistki GKS Stoczniowiec w finale PLHK! Rywalem do złota Polonia Bytom

2017-03-04 22:47:52

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Kojotki Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i po raz trzeci z rzędu awansowały do finału PLHK. Spotkanie na tafli lodowej Hali Olivia, jak na prawdziwy spektakl hokejowy przystało, przyniosło sporo emocji. Nie do zatrzymania była Marta Bigos, która czterokrotnie znalazła sposób na bramkarkę Naprzodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny wyszły na lód trochę stremowane, świadome tego, że play-off nie wybacza błędów. Spotkanie było wyrównane, a jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Janowianki wyprowadzały groźne kontry, kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów, w końcu rywalki miały również rzut karny, który obroniła Agata Kosińska. Z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom zgotować niezły bigos – mówił z uśmiechem, w nawiązaniu do goli Marty Bigos, trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska bramkarka była świetnie dysponowana, w całym meczu obroniła 17. z 19. strzałów, w tym wspomniany karny (na zdjęciu powyżej). Zaprezentowała się lepiej niż golkiperka Naprzodu Martyna Sass, rywalka Kosińskiej w reprezentacji kraju (w 44. minucie Sass została zmieniona na Katarzynę Fijoł). W sumie, w całym spotkaniu, hokeistki Stoczniowca podjęły 29. prób zdobycia gola, przy właśnie 19. strzałach Naprzodu. Marta Bigos na listę strzelczyń wpisywała się w 1., 28., 34. i 59. minucie (asysty Joanny Rykaczewskiej, Tetiany Onyshchenko oraz Katarzyny Kasprzyckiej), jedno trafienie w 16. minucie dołożyła Joanna Rykaczewska z podania Marty Bigos i Katarzyny Kasprzyckiej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Duże brawa dla Was dziewczyny i gratulacje dla trenera Zabrockiego. Trzeci raz z rzędu awansowałyście do wielkiego finału PLHK, a to nie lada wyczyn. Dlatego szczególnie jesteśmy dumni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile to kosztowało sił, zdrowia i pracy. Dziś cieszymy się ze srebrnego medalu, ale od jutra myślimy o kolejnych meczach. Zostały nam do wygrania jeszcze dwa arcyważne pojedynki w drodze na najwyższy stopień podium – powiedział w imieniu zarządu, już w szatni po meczu, zastępca prezesa klubu, Maciej Turnowiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego o mistrzostwo Polski walczyć będą w rywalizacji do dwóch wygranych z Polonią Bytom. Pierwszy mecz z tej serii w sobotę, 11 marca o godzinie 19.00 w Gdańsku.

Dzisiejsze zawody gdańszczanki rozegrały w następującym zestawienu: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska  – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska – Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak.

 

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po