Aktualności

Historyczny sukces Kamili!

2020-02-16 17:05:20

Mamy brązowy medal Pucharu Świata w short tracku! Wszystko za sprawą Kamili Stormowskiej, która zajęła trzecie miejsce w finale konkurencji na dystansie 500 metrów. Historyczne dla Stoczniowca zmagania rozegrały się w holenderskim Dodrechcie. To pierwszy medal zawodnika naszego klubu w zawodach PŚ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamila Stormowska uzyskała czas 50.199 sek., przegrywając z dwoma Holenderkami. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka Natalia Maliszewska zajęła na tym dystansie 10. miejsce, a inna łyżwiarka Stoczniowca, Nikola Mazur zmagania zakończyła w ćwierćfinale tej konkurencji.

Finałowy bieg był bardzo emocjonujący i dwukrotnie przerywany po upadkach zaraz po starcie. Stormowska jechała na czwartej pozycji i na ostatnim łuku zaatakowała jadącą przed nią Brytyjkę Elisę Christie. Polka kapitalnie wyprzedziła rywalkę, ale została przez nią podcięta. Obie upadły na lód, ale Polka szybciej wstała i dojechała do mety na trzeciej pozycji.

– Czuję olbrzymią radość, ponieważ im więcej zawodniczek trafia do finału, tym jesteśmy bardziej przekonani, że praca, którą wykonujemy jest dobra i przynosi rezultaty. Myślę, że to był duży szok dla Kamili, poradziła sobie w tych biegach bardzo dobrze, miała trochę szczęścia, ale zapewniła sobie awans do finału A, wyprzedzając Koreankę na ostatnim okrążeniu. To było coś wspaniałego oglądać taką walkę i dziewczynę, która podejmuje taką decyzję, sięga po finał, a w finale sięga po medal – mówiła trener polskiej reprezentacji Urszula Kamińska.

Kamila Stormowska jest pierwszą zawodniczką naszego klubu, która dostała się do finału zawodów Pucharu Świata i pierwszą łyżwiarką szybką w historii Stoczniowca, która zdobyła tam medal. Jednocześnie gdańszczanka jest drugą polską zawodniczką, która w historii polskiego short tracku zdobyła medal w zawodach Pucharu Świata.

- Dużą rolę odegrało szczęście, ale nie będę sobie umniejszać. Podjęłam ryzyko, wyprzedzałam i to się opłaciło. Wyprzedzenia zrobiłam dobrze, dało mi to wtedy kopa i dzięki temu jestem medalistką – nie kryła radości łyżwiarka Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Ogromne gratulacje, jesteśmy dumni z występu Kamili. Ten medal to także znakomity prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego ds. short track.

Gratulacje napłynęły już od Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, z biura Wojewody Dariusza Drelicha, od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, a także od Prezesa Pomorskiej Federacji Sportu, byłego mistrza olimpijskiego Adama Korola. Radości nie krył Dziekan Wydziału Zarządzania prof. Mirosław Szreder. Z jego inicjatywy na stronie intermetowej Wydziału znalazła się [INFORMACJA] o sukcesie Kamili Stormowskiej, na co dzień studentki pierwszego roku Zarządzania Uniwerystetu Gdańskiego. 

WYNIKI FINAŁU NA DYSTANSIE 500 METRÓW:
1. van RUIJVEN Lara  NED 42.907           
2. van KERKHOF Yara NED 43.076           
3. STORMOWSKA Kamila POL 50.199               
4. QU Chunyu CHN 1:29.840                 
5. CHRISTIE Elise GBR DYSKWALIFIKACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po