Aktualności

Hattrick Tetiany Onyszczenko w EWHL

2020-11-02 18:57:58

Pierwsze punkty Biało-czerwonych w European Womens Hockey League. Polki rozegrały dwumecz z austriackim KEHV Lakers Kaernten. W pierwszym meczu nasze reprezentantki przegrały 0:1, w drugim wzięły rewanż i pokonały rywalki 6:4. Pokaźny udział w wygranej miała hokeistka Stoczniowca Gdańsk, Tania Onyszczenko (poniżej w niebieskim kasku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy mecz był bardzo wyrównany i o zwycięstwie rywalek zdecydował jeden słabszy moment naszych reprezentantek. Drugie spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Już początek rywalizacji był piorunujący. W ciągu niecałych 17 minut hokeistka Stoczniowca Tatiana Onyszczenko zaliczyła hattricka. Ale po drugiej tercji było 4:3 dla miejscowej drużyny. Biało-czerwone pokazały jednak klasę, zdobywając znów trzy bramki w ostatniej partii meczi. Rozpoczęła Olivia Tomczok w 42 minucie, a w ostatnich 55 sekundach najpierw krążek w siatce umieściła Sylwia Łaskawska (asysta Onyszczenko), a później trafienie dołożyła Klaudia Chrapek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodajmy, że w spotkaniach przeciwko Austriaczkom poza Tetianą Oneszczenko wystąpiły jeszcze dwie hokeistki Stoczniowca – Dominika Korkuz oraz bramkarka Agata Kosińska.

 


Ważne
OD SOBOTY 14 LISTOPADA RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI W OLIVII

Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym roku odbywać się będzie w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Uczestnicy muszą liczyć się z reżimem sanitarnym i szeregiem obostrzeń.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po