Aktualności

Hala Olivia zimową wizytówką Gdańska

2021-01-24 07:46:12

Gdańsk szykował się na wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego. No i stało się. Wiele wskazuje na to, że organizowane w Hali Olivia Mistrzostwa Europy w short tracku będą największym sportowym wydarzeniem 2021 roku w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizowane w Gdańsku Mistrzostwa Europy są pierwszą dużą międzynarodową imprezą w tym sezonie na Starym Kontynencie.

- Z dużą niepewnością i z wielką obawą przygotowywaliśmy się do tej imprezy. Cieszę się, że ruszyliśmy i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Oczywiście, nie mnie to do końca oceniać, ale mogę powtórzyć głosy przedstawicieli wielu reprezentacji, którzy chwalą oprawę i przede wszystkim lód, bo to jest dla nich najważniejsze. Całość zbudowana jest z wielu szczegółów i staraliśmy się, by wszystkich dokładnie dopilnować  - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Niezwykłe zmagania, emocjonujące pojedynki, także z udziałem naszych reprezentantów, są znakomitą promocją łyżwiarstwa szybkiego. Cała Polska dopinguje sportowców w Biało-czerwonych kostiumach, a ci w zmaganiach o najwyższą stawkę, po raz pierwszy w historii, wystąpują u siebie w kraju. Mistrzostwa będą ogromnym krokiem, jeśli chodzi o popularyzację short tracku w Polsce. Transmisja telewizyjna do Rosji, Niemiec, Holandii czy Włoch, gdzie short track jest znany i ceniony, z pewnością pomoże pokazać całej Europie wysoki poziom organizacji -  napisał do PZŁS poseł Ziemi Pomorskiej Marcin Horała.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Pełen sukces organizacyjny jest wtedy, gdy okrasimy go dobrymi występami Polaków. Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal, a reprezentantka Stoczniowca Nikola Mazur uplasowała się na siódmym miejscu w zawodach. Hala Olivia wygląda pięknie, goście są zadowoleni, więc krótko mówiąc świetna robota - podkreślił Maciej Kowalczuk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, jednego z głównych partnerów imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Człowiek zazwyczaj nie zwraca uwagi na szczegóły. Tym bardziej jeśli przechodzi lub przejeżdża tą samą drogą setki razy. Dawno nie byłem w Olivii. Jestem pod wrażeniem tego co przygotowano na Mistrzostwa Europy. Całości dopełnia iluminacja obiektu – mówił stoczniowiec.org.pl fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Adam Warżawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Wydarzenie roku i to nie tylko dla miłośników łyżwiarstwa szybkiego. Nie można było tego przegapić. Trzeba to było obejrzeć na żywo. Przeszkoliłam się i pracuje tutaj jako sędzia. Mierzę zawodnikom okrążenia, z kolei mój syn Adam (łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec - red.) pomaga arbitrom na tafli - wskazała Zuzanna Muchlado.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Nie widziałam na żywo zawodów, ale to co można podejrzeć z drugiej tafli małej Olivii oraz zobaczyć w telewizji to absolutny top. Super byłoby gdyba taka oprawa towarzyszyła meczom Polskiej Hokej Ligi, nie tylko tu w Gdańsku. Przykład trzeba brać z najlepszych – wskazała Adrianna Nowakowska, fizjoterapeutka Gdańskiego Klubu Hokejowego Stoczniowiec SA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Gdańszczanie udowodnili, że są niezawodnym sojusznikiem polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Zmodernizowana, idealnie położona i skomunikowana Hala Olivia jest znakomitym miejscem do organizowania wydarzeń najwyższej rangi. Zresztą tych akurat w naszym obiekcie jest najwięcej biorąc pod uwagę inne kompleksy sportowe aglomeracji. Nie trzeba też przypominać, że Gdańsk jest bardzo atrakcyjnym miastem, które jest bardzo lubiane przez sportowców. Jedyny minus, że z powodu pandemii nie możemy radować się widokiem wypełnionych trybun – dodał prezes GKS Stoczniowiec i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Marek Kostecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 16-17.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 16-17.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po