Aktualności

Gramy o złoto!

2019-03-23 16:36:01

Juniorzy Stoczniowca w półfinale mistrzostw Polski pokonali 5:4 Zagłębie Sosnowiec i w niedzielę, 24 marca powalczą o zwycięstwo w całym turnieju. Gola na wagę wygranej i co najmniej tytułu wicemistrzów kraju zdobył w dogrywce Igor Smal.

Młody hokeista Stoczniowca w regulaminowym czasie dwukrotnie cieszył się ze zdobycia bramki, a dwa pozostałe gole dołożyli Jakub Wala i Oskar Kuczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jak na półfinał MP przystało, nie brakowało emocji. Było dużo zwrotów akcji. Najpierw prowadziliśmy, później przegrywaliśmy 1:2, wreszcie udało nam się wyjść na prowadzenie 4:2. W samej końcówce pozwoliliśmy rywalom doprowadzić do remisu. Najważniejszy jest jednak awans do finału. Zasłużyliśmy na to swoją postawą. Także jutro musimy udowodnić, że w tegorocznym turnieju finałowym właśnie północ pokazuje swoją moc – mówił po zwycięstwie opiekun Biało-niebieskich Krzysztof Lehmann.

Hokeiści Stoczniowca w finale zagrają z Niedźwiadkami Sanok, które w drugim meczu półfinałowym 6:4 zwyciężyły JKH GKS Jastrzębie. Początek starcia o tytuł w niedzielę, 24 marca o godzinie 14:00.

GKS Stoczniowiec U20 (JR) - Zagłębie Sosnowiec U20 (JR)  5:4 (2:2, 2:1, 0:1, 1:0d)

GKS Stoczniowiec: Soliński Wiktor, Kuźnicki Tobiasz, Wala Jakub, Baranouski Aliaksei, Smal Igor, Mocarski Krystian, Wołoszyk Bartosz, Liśkiewicz Bartosz, Boboshko Danilo, Niedźwiecki Kacper, Ebertowski Maurycy, Pluciński Paweł, Kasicki Jan, Wenz Wiktor, Hadowski Oskar, Kuczek Oskar, Fruczek Kacper, Laskowski Adam, Murawski Kacper, Golovchanskiy Maksim.

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po