Aktualności

Gorący transfer Kamili Stormowskiej do GKS Stoczniowiec

2019-10-21 11:48:08

Reprezentantka Polski w short tracku, 4. zawodniczka mistrzostw świata juniorów w sztafecie oraz wicemistrzyni kraju na 1000 metrów, od sezonu 2019/2020 występować będzie w Biało-niebieskich barwach. „Chce zrobić kolejny krok w karierze i wierze, że właśnie dzięki Stoczniowcowi mi się to uda” – mówi Kamila Stormowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-letnia Stormowska do Gdańska przychodzi z Orła Elbląg, w którego składzie święciła swoje największe tryumfy. Wywalczyła 4. miejsce w sztafecie i 9.  indywidulanie na Mistrzostwach Świata Juniorów, został wicemistrzynią Polski na dystansie kilometra, wreszcie zajmowała 1. miejsce na 1000 metrów indywidualnie oraz 2. lokatę w sztafecie w rywalizacji EYOF, Europejskim Festiwalu Młodzieży, w którym biorą udział sportowcy w wieku 14-18 lat (Kamila Stormowska podczas zimowej edycji Festiwalu Młodzieży w Erzurum w 2017 roku znalazła się w gronie pięciu najlepszych młodych zawodników wyłanianych przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich).

- Ufam, że dzięki Stoczniowcowi uda mi się zrobić kolejny krok w mojej sportowej karierze. Już od początku wszystko świetnie się układa, bowiem rozpoczynam naukę na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem obowiązkowa, więc na pewno ze wszystkim sobie poradzę – mówi zawodniczka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Laury, po które sięga łyżwiarka, są nie tylko potwierdzeniem jej talentu i klasy sportowej, ale przede wszystkim pracy, konsekwencji i siły charakteru. Nas z kolei rozpiera radość, że Kamila reprezentuje właśnie nasze barwy – powiedział Marek Kostecki prezes klubu i jednocześnie wiceszef Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzeniem Kamili Stormowskiej jest zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Szansa już w 2022 roku w Pekinie. Oczywiście praca i przygotowania łyżwiarki szybkiej nie przekreślają celów pośrednich, jakimi są starty w mistrzostwach kraju, Europy, czy Pucharze Świata.

-  Kamila dużą część sezonu spędzać będzie poza Gdańskiem, biorąc udział w zgrupowaniach i startach kadry narodowej. Tam grafik jest szczególnie napięty. Kiedy jednak wróci, funkcjonować będzie w ramach naszego kompleksu i Hali Olivia. Zapewniam, że po każdym dobrym występie witać ją będziemy jej ulubionymi potrawami - zupą ogórkową i szarlotką – wskazuje z uśmiechem Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po