Aktualności

Gdańskie akcenty na juniorskich MŚ hokeistek

2017-01-11 13:47:00

Dwa zwycięstwa i jedna porażka na koncie juniorskiej kadry narodowej. Hokejowe mistrzostwa świata w Katowicach osiągnęły półmetek. Przed rywalizacją z reprezentacjami Włoch i Chin zawodniczki oraz sztab szkoleniowy wzięli udział w sesji zdjęciowej na tafli katowickiego Jantoru. Dojrzeliśmy tam postacie dobrze znane z naszej Olivii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kadrze U-18 występują trzy gdańskie hokeistki: Natalia Kamińska, Ewa Podracka i Alicja Siejka. Dodatkowo opiekunem naszych bramkarek jest trener GKS Stoczniowiec Paweł Jakubowski. W przygotowanej przez Polski Związek Hokeja na Lodzie i opublikowanej na oficjalnej stronie federacji, sesji zdjęciowej, mogliśmy zobaczyć między innymi szkoleniowca i zawodniczki gdańskiego klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia reprezentacji hokeistek można zobaczyć [TUTAJ]

Po trzech spotkaniach katowickiej imprezy Polki zajmują 3. lokatę w tabeli. Biało-czerwone dotychczas zgromadziły 6. punktów. Nasze hokeistki przegrały 0:2 z Danią (0:1, 0:0, 0:1), zwyciężyły Kazachstan 4:2 (2:0, 0:1, 2:1) oraz po zaciętym boju pokonały Wielką Brytanię 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Na czele stawki Dunki i Włoszki, z którymi podopieczne Grzegorza Klicha zagrają w czwartek. W ostatnim dniu turnieju, w sobotę, Polki zmierzą się z Chinkami. Zwycięzca imprezy uzyska awans do dywizji 1A, z kolei ostatni zespół mistrzostw opuści dywizję 1B.

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po