Aktualności

Gdańscy hokeiści mistrzami Polski juniorów!

2017-03-27 21:31:42

Gratulacje dla trenera Krzysztofa Lehmanna i jego drużyny. Młodzi hokeiści PKH 2014 Gdańsk wywalczyli złoty medal mistrzostw kraju. W wielkim finale pokonali Naprzód Janów. Sukces cieszy nas tym bardziej, bowiem 17. zawodników „złotej drużyny”  to wychowankowie GKS Stoczniowiec.

W meczu o mistrzowski tytuł podopieczni trenera Lehmanna rozgromili Naprzód Janów, wygrywając 7:0 (3:0, 2:0, 2:0). W półfinale zwyciężyli 3:2 Polonię Bytom, natomiast w fazie grupowej 2:4 ulegli GKS Jastrzębie, a z kwitkiem odprawiali Podhale Nowy Targ i Unię Oświęcim (odpowiednio 8:4 oraz 6:5). Siedemnastu młodych hokeistów zespołu PKH 2014 to wychowankowie GKS Stoczniowiec. Na mocy porozumienia obydwu klubów 12. młodych hokeistów trafiło nieodpłatnie do PKH w minionym roku, 5. zawodników to aktualni gracze GKS Stoczniowiec, bezpłatnie wypożyczeni do PKH.

Triumf w turnieju finałowym pozwolił gdańszczanom nawiązać do sukcesów GKS Stoczniowiec, który w latach 2007-2011 zdobył dwa krążki złote, dwa brązowe i jeden medal srebrny mistrzostw Polski juniorów. Stoczniowcy po mistrzostwo kraju w tej kategorii sięgali w 2010 i 2011 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skład gdańskich hokeistów w sezonie CLJ 2016/17

Bramkarze: Anton Tomaszewski, Konrad Zgrzebnicki, Damian Gachowski, Wiktor Soliński

Obrońcy: Kirył Gerasimenko, Adam Kołodziej, Gilbert Leśniak, Arkadiusz Nowak (kapitan), Jakub Munch, Jakub Wala, Patryk Wsół, Eryk Mincewicz

Napastnicy: Wiktor Adamowicz, Maksymilian Ananiew, Mateusz Gościński, Jan Kasicki, Kamil Kmieć, Patryk Krężołek, Nikita Minenkow, Krystian Mocarski, Kacper Murawski, Michał Rybak, Maciej Rybak, Igor Smal, Dymitr Szczerbakow, Dominik Degórski, Szymon Łabinowicz, Gleb Wolf, Kamil Zalewski

Trener: Krzysztof Lehmann

 

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po