Aktualności

Gdańscy hokeiści mistrzami Polski juniorów!

2017-03-27 21:31:42

Gratulacje dla trenera Krzysztofa Lehmanna i jego drużyny. Młodzi hokeiści PKH 2014 Gdańsk wywalczyli złoty medal mistrzostw kraju. W wielkim finale pokonali Naprzód Janów. Sukces cieszy nas tym bardziej, bowiem 17. zawodników „złotej drużyny”  to wychowankowie GKS Stoczniowiec.

W meczu o mistrzowski tytuł podopieczni trenera Lehmanna rozgromili Naprzód Janów, wygrywając 7:0 (3:0, 2:0, 2:0). W półfinale zwyciężyli 3:2 Polonię Bytom, natomiast w fazie grupowej 2:4 ulegli GKS Jastrzębie, a z kwitkiem odprawiali Podhale Nowy Targ i Unię Oświęcim (odpowiednio 8:4 oraz 6:5). Siedemnastu młodych hokeistów zespołu PKH 2014 to wychowankowie GKS Stoczniowiec. Na mocy porozumienia obydwu klubów 12. młodych hokeistów trafiło nieodpłatnie do PKH w minionym roku, 5. zawodników to aktualni gracze GKS Stoczniowiec, bezpłatnie wypożyczeni do PKH.

Triumf w turnieju finałowym pozwolił gdańszczanom nawiązać do sukcesów GKS Stoczniowiec, który w latach 2007-2011 zdobył dwa krążki złote, dwa brązowe i jeden medal srebrny mistrzostw Polski juniorów. Stoczniowcy po mistrzostwo kraju w tej kategorii sięgali w 2010 i 2011 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skład gdańskich hokeistów w sezonie CLJ 2016/17

Bramkarze: Anton Tomaszewski, Konrad Zgrzebnicki, Damian Gachowski, Wiktor Soliński

Obrońcy: Kirył Gerasimenko, Adam Kołodziej, Gilbert Leśniak, Arkadiusz Nowak (kapitan), Jakub Munch, Jakub Wala, Patryk Wsół, Eryk Mincewicz

Napastnicy: Wiktor Adamowicz, Maksymilian Ananiew, Mateusz Gościński, Jan Kasicki, Kamil Kmieć, Patryk Krężołek, Nikita Minenkow, Krystian Mocarski, Kacper Murawski, Michał Rybak, Maciej Rybak, Igor Smal, Dymitr Szczerbakow, Dominik Degórski, Szymon Łabinowicz, Gleb Wolf, Kamil Zalewski

Trener: Krzysztof Lehmann

 

 


Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po