Aktualności

Fantastyczny Szymon Palka

2020-11-23 10:40:23

Panczenista Stoczniowca został najlepszym zawodnikiem rozegranych w Tomaszowie mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze długim. Na trzeciej pozycji uplasował się inny zawodnik Biało-niebieskich Marcin Bachanek. Między łyżwiarzami Stoczniowca stanął Artur Janicki z Błyskawicy Domaniewice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Szymon Palka, który zdominował rywalizację na najdłuższych dystansach, czyli pięciu i dziesięciu tysięcy metrów.

– Z tego bardzo się cieszę. Dobrze, że Artur Janicki wrócił do rywalizacji, bo po ostatnich mistrzostwach Polski na Dystansach czułem niesmak, że go nie było. Teraz wrócił, udało mi się z nim wygrać, podobnie jak z Marcinem Bachankiem – mówił Palka.

Zawodnik gdańskiego Stoczniowca, który specjalizuje się w biegach długich nie ukrywa, że mocno pracuje też nad dystansem 500 metrów.

– Gdy jadę ten dystans to czuję niepokój, bo wiadomo, że się w nim nie specjalizuję. Razem z trenerem Ryszardem Białkowskim jednak pracujemy nad tym i próbujemy to doskonalić, by ta pięćsetka wychodziła mi jak najlepiej – dodał panczenista Stoczniowca.

Już w najbliższy weekend w Arenie Lodowej odbędą się kolejne łyżwiarskie mistrzostwa Polski. Tym razem na starcie staną najlepsi sprinterzy.

– Październik i listopad stoją pod hasłem mistrzostw Polski. Dla nas są to niejako Puchary Świata i w przyszłym tygodniu rywalizować będą sprinterzy. To będzie, podobnie zresztą jak i mistrzostwa Polski w wieloboju, także kwalifikacja do mistrzostw Europy, które, mam nadzieję, odbędą się w styczniu w Heerenveen – wyjaśnił Konrad Niedźwiedzki dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna MP w wieloboju

1. Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 156,876
2. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 157,754
3. Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 159,525

Wyniki na poszczególnych dystansach

500 metrów

1. Jakub Piotrowski (KS Pilica Tomaszów Maz.) 36.95
2. Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 36.96
3. Szymon Wojtakowski (KS Pilica Tomaszów Maz.) 37.11

5000 metrów

1. Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 6:44.62
2. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 6:47.13
3. Mateusz Owczarek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 6:51:58

1500 metrów

1. Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 1:50.31
2. Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 1:50.79
3. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 1:51.09

10000 metrów

1. Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 13:49.89
2. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 14:03.02
3. Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 14:47.03

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po