Aktualności

Dziewięć zespołów powalczy o złoto w PLHK

2020-09-12 20:16:27

Polska Liga Hokeja Kobiet zainauguruje sezon w sobotę 19 września. W rozgrywkach rywalizować będzie dziewięć drużyn, w tym wicemistrzynie kraju, hokeistki GKS Stoczniowiec. Biało-niebieskie już po raz siódmy mierzą w wielki finał rozgrywek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sezonie 2020/2021 występować będą: SKKH Atomówki GKS Tychy, UKH Białe Jastrzębie, KS Cracovia 1906, KHNLK Kojotki Naprzód Janów, PTH Kozice Poznań, MMKS Podhale Nowy Targ, KH Polonia Bytom, GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz UKHK Unia Oświęcim.

Premierowe spotkanie zaplanowane jest na 19 września. W grupie B Cracovia podejmować będzie Podhale Nowy Targ. Drugi mecz tej grupy pomiędzy UKH Białe Jastrzębie a Kojotkami Naprzód Janów został przeniesiony na 25 października, bo spora grupa zawodniczek obu klubów w dniach 14-20 września będzie przebywać na zgrupowaniu kadry narodowej U18.

W grupie A pierwsza kolejka odbędzie się 26 września. Atomówki Tychy podejmować będą Polonię Bytom, a Unia Oświęcim zmierzy się ze Stoczniowcem Gdańsk. Tytułu mistrzowskiego bronią hokeistki Polonii Bytom, które triumfowały w lidze w pięciu ostatnich sezonach (pięciokrotnie ogrywając drużynę gdańskiego Stoczniowca).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Dziewczyny na lodzie trenują od sierpnia. Czasu na przygotowania mieliśmy wystarczająco dużo, więc rozpoczynamy sezon z nadzieją na awans do finału. Wszystkie zespoły się wzmocniły, ale faworytem rozgrywek z pewnością będzie Polonia Bytom. Chcemy wywalczyć jak najlepszą pozycję w sezonie zasadniczym, bo play-off to będzie osobna historia. Tam wszystko może się wydarzyć - powiedział trener Stoczniowca Henryk Zabrocki (na zdjęciu powyżej).

Kadra GKS Stoczniowiec na sezon 2020/2021

Bramkarki:

Agata Kosińska
Natalia Kwiatkowska
Nadia Ratajczyk

Obrona:

Renata Tokarska
Natalia Kamińska
Ewa Podracka
Maja Banaś
Dominika Korkuz
Julia Grzelak
Magdalena Jagnicka
Anniken Olafsen

Atak:

Katarzyna Kasprzycka
Marta Bigos
Aneta Błaszak
Alicja Siejka
Tetiana Onyshchenko
Julia Łapińska
Olga Jaskulska
Maja Brzezińska
Magdalena Łąpieś
Anna Sencerz

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po