Aktualności

Duże brawa dla hokeistek Stoczniowca. Mamy srebrny medal mistrzostw kraju!

2016-03-20 11:11:01

Hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk przegrały po dogrywce w Bytomiu z Polonią 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:1) i zakończyły sezon jako wicemistrzynie Polski. Gola, który zdecydował o triumfie rywalekgdańszczanki straciły na 15 sekund przed końcem doliczonego czasu gry.

Po pierwszym meczu finałowym (porażka w Gdańsku 2:5) podopieczne trenera Henryka Zabrockiego, by myśleć o obronie tytułu mistrzowskiego, musiały wygrać z Polonią w sobotę (gra toczyła się do dwóch zwycięstw). Skazywane przez wielu „na pożarcie” gdańszczanki zaprezentowały hokej godny finału mistrzostw Polski. Po pierwszej zaciętej i remisowej tercji Polonia objęła prowadzenie tuż na początku drugiej odsłony meczu. Agatę Kosińską pokonała jedna z najlepszych polskich hokeistek Karolina Późniewska. Biało-niebieskie odpowiedziały rywalkom tuż przed końcem tej partii. Z dystansu uderzała Renata Tokarska, a kierunek krążka w ostatniej chwili zmieniła Magdalena Obłońska. W trzeciej tercji to Stoczniowiec wyszedł na prowadzenie. Po rajdzie na bramkę Polonii skutecznością wykazała się Marta Bigos. Wydawało się, że gdańszczanki dowiozą prowadzenie do końca meczu i do wyłonienia mistrza Polski będzie potrzebny niedzielny mecz. W 59. minucie jednak znowu o sobie dała znać Karolina Późniewska. Blisko 5 minut dogrywki nie przyniosło rozstrzygnięcia i wszystko wskazywało na to, że o wyniku pojedynku zdecydują rzuty karne. Na 15 sekund przed końcem meczu bramkę na wagę złotego medalu dla Polonii zdobyła jednak Patrycja Sfora.

- Atmosfera spotkania była niesamowita, hala pękała w szwach. Mimo tego, moje zawodniczki wytrzymały presję i rozegrały znakomity mecz. Szkoda, że nie udało sie utrzymać tego prowadzenia, bo pewnie w niedziele poszlibyśmy za ciosem. To był dla nas ciężki sezon, bo nasz mistrzowski skład uległ osłabieniu. Myślę jednak, że srebro to wynik, którego z pewnością nie należy się wstydzić - powiedział trener Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Niestety, ale nie udało nam się obronić Mistrza Polski. Po zaciętej walce nasza drużyna uległa po dogrywce. Pomimo przegranej jesteśmy bardzo zadowolone z drugiego miejsca w PLHK!!! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami do samego końca i w nas wierzyli!!! Do zobaczenia za rok! – napisały na klubowym facebooku po zakończeniu rywalizacji hokeistki GKS Stoczniowiec.

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 11-12.12.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 11-12.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po