Aktualności

Dobrze w Evo Cup

2016-11-13 18:45:06

Ponad 200 łyżwiarzy i łyżwiarek rywalizowało przez ostatnie dni w zawodach Evo Cup w short-tracku, które odbyły się w Białymstoku. Dobrze wypadli młodzi panczeniści GKS Stoczniowiec: Julia Rogacewicz, Marta Rougier oraz Maria Piórecka.

Maria Piórecka w kategorii junior C na dystansie 500 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Dystans udało jej się pokonać w czasie 49 sekund i 762 tysięczne. Julia Rogacewicz (na zdjęciu poniżej z medalem) wywalczyła drugie miejsce na 1500 metrów w kategorii junior B. Dzięki jej dobrym startom także w biegach na 500 i 1000 metrów łyżwiarka GKS Stoczniowiec w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 2. pozycji. Nagrodą był okazały puchar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kolei Marta Rougier stanęła na najniższym stopniu podium po dobrym starcie w rywalizacji na 333 metry. Odrobinę gorzej było w biegach na 500 i 777 metrów. W sumie gdańszczanka w końcowym rankingu junior D zajęła 4. miejsce (zawodniczka Stoczniowca na zdjęciach poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawody miały bardzo mocną obsadę. Na tle zagranicznej konkurencji, jak i krajowej czołówki spisaliśmy się bardzo dobrze. Były miejsca na podium w wieloboju i na dystansach. Stanęliśmy sportowo na wysokości zadania, tym bardziej, że w dorobku poza medalami i pucharem mamy rekord życiowy. Ostatnio wszyscy ciężko pracowali na treningach, co dało świetne rezultaty – mówi trenerka GKS Stoczniowiec Agnieszka Bagińska.

[TUTAJ] znajdują się wszystkie wyniki białostockiego Evo Cup.


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po