Aktualności

Dobrze w Evo Cup

2016-11-13 18:45:06

Ponad 200 łyżwiarzy i łyżwiarek rywalizowało przez ostatnie dni w zawodach Evo Cup w short-tracku, które odbyły się w Białymstoku. Dobrze wypadli młodzi panczeniści GKS Stoczniowiec: Julia Rogacewicz, Marta Rougier oraz Maria Piórecka.

Maria Piórecka w kategorii junior C na dystansie 500 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Dystans udało jej się pokonać w czasie 49 sekund i 762 tysięczne. Julia Rogacewicz (na zdjęciu poniżej z medalem) wywalczyła drugie miejsce na 1500 metrów w kategorii junior B. Dzięki jej dobrym startom także w biegach na 500 i 1000 metrów łyżwiarka GKS Stoczniowiec w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 2. pozycji. Nagrodą był okazały puchar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kolei Marta Rougier stanęła na najniższym stopniu podium po dobrym starcie w rywalizacji na 333 metry. Odrobinę gorzej było w biegach na 500 i 777 metrów. W sumie gdańszczanka w końcowym rankingu junior D zajęła 4. miejsce (zawodniczka Stoczniowca na zdjęciach poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawody miały bardzo mocną obsadę. Na tle zagranicznej konkurencji, jak i krajowej czołówki spisaliśmy się bardzo dobrze. Były miejsca na podium w wieloboju i na dystansach. Stanęliśmy sportowo na wysokości zadania, tym bardziej, że w dorobku poza medalami i pucharem mamy rekord życiowy. Ostatnio wszyscy ciężko pracowali na treningach, co dało świetne rezultaty – mówi trenerka GKS Stoczniowiec Agnieszka Bagińska.

[TUTAJ] znajdują się wszystkie wyniki białostockiego Evo Cup.


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po