Aktualności

Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC

2018-11-12 14:13:13

Polscy hokeiści uplasowali się na czwartej pozycji w turnieju. Biało-czerwoni miejsca na podium musieli ustąpić również dwóm pozostałym zespołom hokejowej elity - Norwegom i Duńczykom. Pierwszemu dniu imprezy w Hali Olivia towarzyszył niesamowity pech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw pod drodze zagubiła się część sprzętu sportowego ekipy austriackiej i jej mecz z Norwegią został przełożony na piątkowy wieczór. Potem z powodu uszkodzenia tafli przerwany został na początku trzeciej tercji mecz Polska – Dania przy stanie 1:0 po trafieniu Dominika Pasia. Lodowisko zostało naprawione, jednak Austriacy z Norwegami rozegrali tylko jedną tercję (1:0), bowiem zdaniem arbitrów na uszkodzonym lodowisku nie można było kontynuować gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej na dobre rozpoczął się w sobotę od zwycięstwa po dogrywce Austrii z Danią 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0). Polacy swoje siły mierzyli z Norwegami. Skandynawowie okazali się lepsi i zwyciężyli 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Choć Biało-czerwoni przegrywali już 0:3, to dzięki bramkom Dominika Pasia i Bartłomieja Neupauera wrócili do gry. Niestety w trzeciej odsłonie spotkania mocno odmłodzona kadra narodowa nie tyle nie zdołała wyrównać, co straciła jeszcze dodatkowo gola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę uznawani za faworyta gdańskiej edycji EIHC Norwegowie niespodziewanie 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) ulegli Duńczykom. Taki rezultat komplikował sytuację Polaków, którzy mogli w przypadku wygranej zająć jedynie trzecią lokatę w turnieju. Reprezentacja Austrii nie pozostawiła jednak złudzeń i pewnie wygrała z Polską. A zwyciężając, zdobyła główne trofeum, Puchar z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodajmy, że w ostatnim niedzielnym meczu znakomite zawody rozegrał bramkarz naszej reprezentacji, wychowanek Stoczniowca, Przemysław Odrobny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W meczach z takimi rywalami, z jakimi zmierzyliśmy się w Gdańsku decydowały takie detale jak jazda na łyżwach, technika gry kijem. Charakterem, czy pod względem taktycznym, im nie ustępowaliśmy. Jeżeli będziemy bardzo ciężko pracować, wszystko jest do poprawienia i możemy spokojnie z nimi rywalizować, jak równy z równym, w każdym meczu – powiedział po zakończeniu turnieju kapitan naszej reprezentacji Radosław Nalewajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy walczyli, oddali serce na lodzie. Idziemy cały czas do przodu, ale to jest proces. Przecież tu jest 11 zawodników którzy wcześniej nigdy nie grali w seniorskiej kadrze międzypaństwowych meczów, a teraz rywalizują z Danią, Norwegią i Austrią. Uczą się w trakcie spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy – podsumował trener reprezentacji Polski, Tomasz Valtonen (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZHL, Wojciech Figurski

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po