Aktualności

Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC

2018-11-12 14:13:13

Polscy hokeiści uplasowali się na czwartej pozycji w turnieju. Biało-czerwoni miejsca na podium musieli ustąpić również dwóm pozostałym zespołom hokejowej elity - Norwegom i Duńczykom. Pierwszemu dniu imprezy w Hali Olivia towarzyszył niesamowity pech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw pod drodze zagubiła się część sprzętu sportowego ekipy austriackiej i jej mecz z Norwegią został przełożony na piątkowy wieczór. Potem z powodu uszkodzenia tafli przerwany został na początku trzeciej tercji mecz Polska – Dania przy stanie 1:0 po trafieniu Dominika Pasia. Lodowisko zostało naprawione, jednak Austriacy z Norwegami rozegrali tylko jedną tercję (1:0), bowiem zdaniem arbitrów na uszkodzonym lodowisku nie można było kontynuować gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej na dobre rozpoczął się w sobotę od zwycięstwa po dogrywce Austrii z Danią 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0). Polacy swoje siły mierzyli z Norwegami. Skandynawowie okazali się lepsi i zwyciężyli 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Choć Biało-czerwoni przegrywali już 0:3, to dzięki bramkom Dominika Pasia i Bartłomieja Neupauera wrócili do gry. Niestety w trzeciej odsłonie spotkania mocno odmłodzona kadra narodowa nie tyle nie zdołała wyrównać, co straciła jeszcze dodatkowo gola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę uznawani za faworyta gdańskiej edycji EIHC Norwegowie niespodziewanie 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) ulegli Duńczykom. Taki rezultat komplikował sytuację Polaków, którzy mogli w przypadku wygranej zająć jedynie trzecią lokatę w turnieju. Reprezentacja Austrii nie pozostawiła jednak złudzeń i pewnie wygrała z Polską. A zwyciężając, zdobyła główne trofeum, Puchar z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodajmy, że w ostatnim niedzielnym meczu znakomite zawody rozegrał bramkarz naszej reprezentacji, wychowanek Stoczniowca, Przemysław Odrobny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W meczach z takimi rywalami, z jakimi zmierzyliśmy się w Gdańsku decydowały takie detale jak jazda na łyżwach, technika gry kijem. Charakterem, czy pod względem taktycznym, im nie ustępowaliśmy. Jeżeli będziemy bardzo ciężko pracować, wszystko jest do poprawienia i możemy spokojnie z nimi rywalizować, jak równy z równym, w każdym meczu – powiedział po zakończeniu turnieju kapitan naszej reprezentacji Radosław Nalewajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy walczyli, oddali serce na lodzie. Idziemy cały czas do przodu, ale to jest proces. Przecież tu jest 11 zawodników którzy wcześniej nigdy nie grali w seniorskiej kadrze międzypaństwowych meczów, a teraz rywalizują z Danią, Norwegią i Austrią. Uczą się w trakcie spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy – podsumował trener reprezentacji Polski, Tomasz Valtonen (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZHL, Wojciech Figurski

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po