Aktualności

Artur Nogal piątym zawodnikiem w Europie

2021-01-19 13:01:45

Artur Nogal zajął piąte miejsce w rywalizacji sprinterów podczas wielobojowych mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim. Dwudniowa impreza odbyła się w europejskiej stolicy łyżwiarstwa szybkiego, holenderskim Heerenveen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nogal świetnie spisał się w niedzielę na dystansie 500 metrów, zajmując drugie miejsce.

– Zawody wypadły bardzo fajnie i chyba powyżej moich oczekiwań, chociaż, gdy kończyłem pięćset metrów, to nie byłem zadowolony, bo wiedziałem, że zrobiłem wiele błędów. Rywale jednak jeździli wolniej, więc z czasu końcowego ostatecznie byłem zadowolony – mówił panczenista.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie obu dni rywalizacji zawodnik Stoczniowca Gdańsk wysoko plasował się w rywalizacji na 500 metrów, natomiast zajmował niższe miejsca na dystansie dwukrotnie dłuższym.

– Akurat dystans tysiąca metrów nigdy nie był moją mocną stroną. Wczoraj i dzisiaj te tysiące nie były złe, a jak przypomnę sobie moje przygody z tym dystansem to wręcz jestem z nich zadowolony. A pięćsetki? Jest dobrze, ale mam trochę do poprawy. Mamy jeszcze miesiąc do mistrzostw świata i na pewno przygotuję się do tego w jak najlepszym stopniu – dodał Artur Nogal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród panów piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Szymon Palka. Zawodnik Stoczniowca Gdańsk na 1500 metrów też był piętnasty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Pandemia też na pewno wpłynęła na naszą formę, bo długo siedzieliśmy i trenowaliśmy tylko w Polsce. Wydawało się, że tych imprez międzynarodowych może w ogóle nie być. Z drugiej strony robota szła dobrze, latem pracowaliśmy bardzo dobrze i trenowaliśmy więcej, niż w poprzednich latach. Poczekajmy do przyszłego weekendu i wierzę w to, że w końcu uda się coś lepiej przejechać. Trzymam kciuki za całą reprezentację, bo jeszcze są dwa Puchary Świata i mistrzostwa świata. Na pewno damy z siebie wszystko i wierzę, że w najbliższych tygodniach będzie znacznie lepiej – podkreślił w rozmowie z pzls.pl Szymon Palka.

Biało-czerwoni spędzą w Heerenveen w sumie ponad miesiąc. W trakcie dwóch najbliższych weekendów na torze Thialf odbędą się zawody Pucharu Świata, a w dniach 11-14 lutego zaplanowane są mistrzostwa świata.

Mistrzostwa Europy w wieloboju

Mężczyźni

1500 metrów

1. Patrick Roest (Holandia) 1:45.53
2. Hallgeir Engebråten (Norwegia) 1:46.14
3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 1:46.20
15. Szymon Palka (Polska) 1:49.86
20. Artur Janicki (Polska) 1:52.42

500 metrów

1. Kai Verbij (Holandia) 34.58
2. Artur Nogal (Polska) 34.94
3. Artem Arefyev (Rosja) 34.96
9. Damian Żurek (Polska) 35.42
10. Piotr Michalski (Polska) 35.48

1000 metrów

1. Thomas Krol (Holandia) 1:08.02
2. Mathias Vosté (Belgia) 1:08.78
3. Joel Dufter (Niemcy) 1:08.93
8. Piotr Michalski (Polska) 1:09.59
9. Artur Nogal (Polska) 1:09.94
11. Damian Żurek (Polska) 1:10.91

Klasyfikacja generalna

1. Thomas Krol (Holandia) 137.955       
2. Hein Otterspeer (Holandia) 138.645
3. Joel Dufter (Niemcy) 138.770
5. Artur Nogal (Polska) 139.855
7. Piotr Michalski (Polska) 140.255
10. Damian Żurek (Polska) 141.545

 


Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po