Aktualności

Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin

2022-01-24 17:03:53

Znamy medalistów w wieloboju i wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Na podium stanęli panczeniści gdańskiego Stoczniowca Artur Nogal, Marcin Bachanek i Szymon Palka. Powołanie do reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie otrzymały łyżwiarki gdańskiego klubu Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska.

GKS Stoczniowiec Gdańsk z medalami mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Artur Nogal zdobył złoto w wieloboju sprinterskim, Marcin Bachanek natomiast wywalczył srebro w wieloboju mężczyzn. Brąz w tej drugiej konkurencji padł łupem Szymona Palki. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polskę w Pekinie reprezentować będzie liczne grono łyżwiarzy i łyżwiarek (dziesięcioro specjalistów z toru długiego i sześcioro z short tracku). Na liście są m.in. wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy w tym sezonie stawali na podium mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata. Powołania otrzymały również dwie eksportowe zawodniczki GKS Stoczniowiec: Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska (poniżej na zdjęciach). Łyżwiarki zostały dziś pożegnane przez władze miasta i klubu. Jutro w Warszawie tuż przed odlotem do Chin zawodniczki złożą oficjalne ślubowanie.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek z łyżwiarstwa szybkiego oraz Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z short tracku.

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po