Aktualności

Artur Nogal czwartym zawodnikiem Europy!

2020-01-11 15:37:26

Bardzo dobry start naszego panczenisty podczas Mistrzostw Starego Kontynentu w łyżwiarstwie szybkim w niderlandzkim Heerenveen. Artur Nogal zajął czwarte miejsce w biegu na 500 metrów. Zawodnik Stoczniowca dosłownie o błysk łyżwy przegrał z Rosjaninem brązowy medal ME.

Powyżej na zdjęciu ten moment, gdy widzisz, że pobiłeś rekord życiowy, ale omija Cię podium Mistrzostw Europy. Z Arturem Nogalem - Kaja Ziomek, reprezentantka kraju w panczenach.

- Pomimo, że to jest czwarte miejsce i sportowcy nie lubią tej pozycji, to ja jestem zadowolony. Jestem zadowolony, bo forma zwyżkuje. Nie był to jeszcze perfekcyjny bieg, sam czuje, że jest kilka elementów do poprawy. Do podium zabrakło dziewięć setnych sekundy, ale to i dużo i mało. Czasami zdarzało się, że w takim niewielkim odstępie czasu plasowało się pięciu zawodników. Cieszę się, że czołówka panczenistów jest już na wyciągnięcie mojej ręki. Przed nami mistrzostwa świata, wierzę, że forma i ta dobra tendencja, potwierdzona wynikami w MP i ME, się po prostu utrzyma – powiedział Artur Nogal.

Mężczyźni 500 metrów

1. Pavel Kulizhnikov (RUS) 34.38
2. Dai Dai Ntab (NED) 34.47
3. Ruslan Murashov (RUS) 34.59
4. Artur Nogal (POL) 34.68 PB

Artur Nogal dobrze wypadł również w sprincie na 1000 metrów. Zajął 7 lokatę w ME potwierdzając swoją dobrą dyspozycje i poprawiając rekord życiowy na tym dystansie czasem 1:08.99.

Życiówka też na koncie Szymona Palki, który startował na dystansie 5 kilometrów (6:30.10).

Marcin Bachanek w mass starcie zajął z kolei 10 lokatę (1:08.99), triumfował Belg Bart Swings, który w sierpniu ubiegłego roku wygrał rolkarski Maraton Solidarności w Gdańsku (Bachanek był wówczas piąty).

W biegu drużynowym nasza sztafeta w składzie (Marcin Bachanek, Artur Janicki, Szymon Palka, Jakub Piotrowski) zajęła szóste miejsce z czasem 3:49.99 (strata 9.36 do zwycięskiej ekipy holenderskiej).

Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.