Aktualności

Anna Łukanowa: Budujemy mocny zespół

2016-08-18 10:08:17

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej w short tracku. Na małej tafli Hali Olivia do 29 sierpnia trenować będzie 11. najlepszych w kraju łyżwiarzy szybkich, w tym Monika Grządkowska ze Stoczniowca.  

Opiekunka reprezentacji Anna Łukanowa-Jakubowska na zgrupowanie powołała 12. zawodników: Patrycję Markiewicz, Magdalenę Warakomską z Juvenii Białystok, Oliwię Gawlicę, Magdalenę Wilgę, Wiktorię Tkaczuk i Adama Filipowicza z Politechniki Opolskiej, Weronikę Surowiec, Kamilę Stormowską, Krystiana Giszkę i Michała Domańskiego z Orła Elbląg oraz Monikę Grządkowską i Michała Kłosińskiego ze Stoczniowca. Niestety Kłosińskiego z udziału w zgrupowaniu wyeliminował uraz kolana.

 - Wchodzimy w etap przygotowania specjalistycznego, przedstartowego – mówi stoczniowiec.org.pl Anna Łukanova-Jakubowska. – Szlifujemy formę na październik, kiedy odbędą się pierwsze starty w imprezach rangi międzynarodowej. To piąte zgrupowanie w ostatnich kilku miesiącach. Wcześniej dwukrotnie byliśmy w Opolu, Zakopanem i niemieckim Inzell. Na lodzie w Gdańsku pracujemy nad szybkością. Chcę, żeby zawodnicy kadry już od początku sezonu prezentowali wysoki poziom. Budujemy silną kadrę – dodaje trenerka.

- W nadchodzącym sezonie wspólnie z zawodnikami mamy trzy główne założenia – podkreśla Łukanowa Jakubowska. – Po pierwsze chcemy zaistnieć indywidulanie na 500 metrów i wejść tym samym do pierwszej dwunastki na świecie. Już na początku sezonu ważne dla nas będą zawody Pucharu Świata w Kanadzie, tam zawsze jest świetny, szybki lód gwarantujący emocje podczas rywalizacji. Po drugie w ramach Mistrzostw Europy chcielibyśmy zafunkcjonować indywidulanie w pierwszej ósemce. Po trzecie interesuje nas również pierwsza dwunastka w sztafecie podczas mistrzostw świata juniorów. Ostatnio było wysokie 4. miejsce, ale w związku z tym, że nadające ton tej drużynie Oliwia Gawlica i Marta Warakomska są już w seniorach, muszę realnie oceniać szanse – podsumowuje trenerka reprezentacji kraju.

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po