Aktualności

Anna Łukanowa: Budujemy mocny zespół

2016-08-18 10:08:17

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej w short tracku. Na małej tafli Hali Olivia do 29 sierpnia trenować będzie 11. najlepszych w kraju łyżwiarzy szybkich, w tym Monika Grządkowska ze Stoczniowca.  

Opiekunka reprezentacji Anna Łukanowa-Jakubowska na zgrupowanie powołała 12. zawodników: Patrycję Markiewicz, Magdalenę Warakomską z Juvenii Białystok, Oliwię Gawlicę, Magdalenę Wilgę, Wiktorię Tkaczuk i Adama Filipowicza z Politechniki Opolskiej, Weronikę Surowiec, Kamilę Stormowską, Krystiana Giszkę i Michała Domańskiego z Orła Elbląg oraz Monikę Grządkowską i Michała Kłosińskiego ze Stoczniowca. Niestety Kłosińskiego z udziału w zgrupowaniu wyeliminował uraz kolana.

 - Wchodzimy w etap przygotowania specjalistycznego, przedstartowego – mówi stoczniowiec.org.pl Anna Łukanova-Jakubowska. – Szlifujemy formę na październik, kiedy odbędą się pierwsze starty w imprezach rangi międzynarodowej. To piąte zgrupowanie w ostatnich kilku miesiącach. Wcześniej dwukrotnie byliśmy w Opolu, Zakopanem i niemieckim Inzell. Na lodzie w Gdańsku pracujemy nad szybkością. Chcę, żeby zawodnicy kadry już od początku sezonu prezentowali wysoki poziom. Budujemy silną kadrę – dodaje trenerka.

- W nadchodzącym sezonie wspólnie z zawodnikami mamy trzy główne założenia – podkreśla Łukanowa Jakubowska. – Po pierwsze chcemy zaistnieć indywidulanie na 500 metrów i wejść tym samym do pierwszej dwunastki na świecie. Już na początku sezonu ważne dla nas będą zawody Pucharu Świata w Kanadzie, tam zawsze jest świetny, szybki lód gwarantujący emocje podczas rywalizacji. Po drugie w ramach Mistrzostw Europy chcielibyśmy zafunkcjonować indywidulanie w pierwszej ósemce. Po trzecie interesuje nas również pierwsza dwunastka w sztafecie podczas mistrzostw świata juniorów. Ostatnio było wysokie 4. miejsce, ale w związku z tym, że nadające ton tej drużynie Oliwia Gawlica i Marta Warakomska są już w seniorach, muszę realnie oceniać szanse – podsumowuje trenerka reprezentacji kraju.

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po