Aktualności

Anna Łukanowa: Budujemy mocny zespół

2016-08-18 10:08:17

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej w short tracku. Na małej tafli Hali Olivia do 29 sierpnia trenować będzie 11. najlepszych w kraju łyżwiarzy szybkich, w tym Monika Grządkowska ze Stoczniowca.  

Opiekunka reprezentacji Anna Łukanowa-Jakubowska na zgrupowanie powołała 12. zawodników: Patrycję Markiewicz, Magdalenę Warakomską z Juvenii Białystok, Oliwię Gawlicę, Magdalenę Wilgę, Wiktorię Tkaczuk i Adama Filipowicza z Politechniki Opolskiej, Weronikę Surowiec, Kamilę Stormowską, Krystiana Giszkę i Michała Domańskiego z Orła Elbląg oraz Monikę Grządkowską i Michała Kłosińskiego ze Stoczniowca. Niestety Kłosińskiego z udziału w zgrupowaniu wyeliminował uraz kolana.

 - Wchodzimy w etap przygotowania specjalistycznego, przedstartowego – mówi stoczniowiec.org.pl Anna Łukanova-Jakubowska. – Szlifujemy formę na październik, kiedy odbędą się pierwsze starty w imprezach rangi międzynarodowej. To piąte zgrupowanie w ostatnich kilku miesiącach. Wcześniej dwukrotnie byliśmy w Opolu, Zakopanem i niemieckim Inzell. Na lodzie w Gdańsku pracujemy nad szybkością. Chcę, żeby zawodnicy kadry już od początku sezonu prezentowali wysoki poziom. Budujemy silną kadrę – dodaje trenerka.

- W nadchodzącym sezonie wspólnie z zawodnikami mamy trzy główne założenia – podkreśla Łukanowa Jakubowska. – Po pierwsze chcemy zaistnieć indywidulanie na 500 metrów i wejść tym samym do pierwszej dwunastki na świecie. Już na początku sezonu ważne dla nas będą zawody Pucharu Świata w Kanadzie, tam zawsze jest świetny, szybki lód gwarantujący emocje podczas rywalizacji. Po drugie w ramach Mistrzostw Europy chcielibyśmy zafunkcjonować indywidulanie w pierwszej ósemce. Po trzecie interesuje nas również pierwsza dwunastka w sztafecie podczas mistrzostw świata juniorów. Ostatnio było wysokie 4. miejsce, ale w związku z tym, że nadające ton tej drużynie Oliwia Gawlica i Marta Warakomska są już w seniorach, muszę realnie oceniać szanse – podsumowuje trenerka reprezentacji kraju.

 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po