Aktualności

Adam Muchlado z brązowym medalem europejskiego Festiwalu Młodzieży

2022-03-23 23:45:07

Reprezentanci Polski w short tracku - Agnieszka Bogdanowicz, Karolina Parczewska, Oskar Kurowski oraz Adam Muchlado ze Stoczniowca wracają do kraju z medalami Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). W fińskim Vuokatti biało-czerwoni wywalczyli brąz w sztafecie mieszanej.

Sztafeta mieszana jest konkurencją, która podczas EYOF-ów od lat przynosi reprezentantom Polski sporo radości. W tegorocznej edycji imprezy w fińskim Vuokatti również nasi młodzi łyżwiarze błysnęli formą. Najpierw zdołali wywalczyć awans do finału A, a w nim pojechali po medale! Agnieszka Bogdanowicz, Karolina Parczewska, Oskar Kurowski i Adam Muchlado wywalczyli trzecie miejsce. Szybsi w decydującym biegu byli jedynie Holendrzy i Włosi. Na czwartym miejscu bieg ukończyli natomiast reprezentanci Francji.

EYOF – sztafety mieszane – finał:
1. Holandia – 4:20,299
2. Włochy – 4:23,639
3. Polska – 4:30,471
4. Francja – 4:35,098

W indywidualnych występach, które rozstrzygnięto nieco wcześniej, najlepiej spisywała się Agnieszka Bogdanowicz. Zakwalifikowała się do finałów B na 500 i 1500 metrów, kończąc rywalizację na krótszym z dystansów na wysokim, siódmym miejscu. Karolina Parczewska najlepiej wypadła na 1500 metrów, gdzie również wystartowała w finale B. Ostatecznie została sklasyfikowana na czternastej pozycji.

W rywalizacji chłopców w finale B na 1500 metrów zobaczyliśmy Adama Muchlado, który zajął dwunaste miejsce na tym dystansie. Najrówniej biało-czerwoni wypadli zaś w „pięćsetce”. Zarówno Adam Muchlado, jak i Oskar Kurowski doszli tam do ćwierćfinału. Zajęli odpowiednio 14. i 19. pozycję.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.