Aktualności

Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta

2022-01-25 19:28:18

Reprezentacja Polski łyżwiarzy szybkich złożyła oficjalne ślubowanie olimpijskie. W gronie szesnastu kadrowiczów dwie reprezentantki Stoczniowca – Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które w turnieju finałowym rywalizować będą na torze krótkim. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego 2022 roku.

Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin

2022-01-24 17:03:53

Znamy medalistów w wieloboju i wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Na podium stanęli panczeniści gdańskiego Stoczniowca Artur Nogal, Marcin Bachanek i Szymon Palka. Powołanie do reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie otrzymały łyżwiarki gdańskiego klubu Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska.

Blisko niespodzianki z liderem rozgrywek

2022-01-23 16:36:26

W meczu na szczycie PLHK hokeistki Stoczniowca nieznacznie uległy Polonii Bytom. Gdańszczanki, grając na własnej tafli, były bliskie sprawienia niespodzianki. W niedzielnym meczu podopieczne Zenona Obłońskiego prowadziły z aktualnymi mistrzyniami kraju już 3:1. Ostatecznie jednak z lodu zjechały pokonane.

Hala Olivia razem z całym światem w Dniu Chorób Rzadkich

2022-01-18 11:20:03

Co roku, w ostatni dzień lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich tzw. #RareDiseaseDay. Na znak solidarności z osobami i rodzinami dotkniętymi chorobami rzadkimi na zielono, niebiesko i różowo zostaną podświetlone wybrane obiekty w Gdańsku, ale również w Polsce, Europie i na świecie.

Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym

2022-01-14 10:53:00

Już po raz 6. w gdańskiej Olivii mogliśmy podziwiać europejską czołówkę synchronu. W rywalizacji zarówno seniorów jak i juniorów, na czele klasyfikacji uplasowali się Rosjanie, a Polacy zajęli miejsca poza podium. 

Zmarła Monika Dymecka

2022-01-11 11:36:44

Nie żyje Monika Dymecka, pochodząca z Sopotu prezes Centrum Selena, od blisko dwóch dekad współpracownik Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Dymecka była organizatorką popularnych targów "Od Wahadełka do Gwiazd", które odbywały się w Hali Olivia. Miała 71 lat.

Hokeistki Stoczniowca gromią rywalki

2021-12-06 13:55:17

W przedostatnim w tym roku meczu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet podopieczne trenera Zenona Obłońskiego wysoko 17:1 ograły Unię Oświęcim. Gdańszczanki umocniły się na pozycji wicelidera krajowej ekstraligi. Ostatnia tegoroczna potyczka z Kozicami Poznań czeka nasz zespół 22 grudnia.

Trwa czarna seria siatkarzy i hokeistów

2021-12-05 12:33:47

Stoczniowiec Politechnika Gdańska notuje jeden z gorszych sezonów w swoim wykonaniu. Biało-niebiescy w 10. meczach obecnych rozgrywek odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa. Dla porównania w ubiegłym sezonie gdańszczanie po rozegraniu 10. spotkań przewodzili stawce z 9. wygranymi na koncie.

Olivia krajową stolicą „synchronu”

2021-12-03 09:39:20

Nie milkną echa znakomitego koncertu Paula Kalbrennera, który odbył się kilka dni temu w Hali Olivia, a już w najbliższy weekend na tafli lodowej obiektu zaprezentują się najlepsi polscy łyżwiarze. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. W zawodach udział weźmie 21 drużyn i blisko 350 zawodników, w tym dwa miejscowe kluby. 

Mazur i Stormowska jadą do Pekinu!

2021-11-29 13:45:22

Polska sztafeta żeńska w short tracku po raz pierwszy w historii wystartuje na igrzyskach olimpijskich! Polki w niedzielnym finale B ostatnich zawodów Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie zajęły trzecie miejsce, dzięki czemu wyprzedziły Japonię i zapewniły sobie wyjazd do Pekinu. W tym gronie dwie łyżwiarki Stoczniowca.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po