Aktualności

Podwójne zwycięstwo z Kozicami przypieczętowało awans do ćwierćfinału

2022-02-15 18:17:49

Na zakończenie rundy zasadniczej hokeistki Stoczniowca dwukrotnie ograły poznańskie Kozice. Tym samym gdańszczanki uplasowały się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek PLHK. Pod koniec lutego podopieczne Zenona Obłońskiego powalczą w ćwierćfinale mistrzostw kraju.

Polskie łyżwiarki szybkie nie awansowały do ćwierćfinału

2022-02-05 15:32:45

Pod nieobecność Natalii Maliszewskiej, w kwalifikacjach na 500 metrów w short tracku wystąpiły trzy reprezentantki Polski: Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska. Niestety żadna nie awansowała do ćwierćfinału IO w Pekinie.

Z Gdańska do Pekinu po olimpijskie medale

2022-02-04 10:32:15

Trzymamy kciuki za Nikolę Mazur i Kamilę Stormowską. Trenujące w Stoczniowcu, reprezentantki Polski w short tracku, już w sobotę zaliczą swój debiut w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Łyżwiarki szybkie w Pekinie wystartują m.in. w sztafecie.

Znamy rozkład jazdy kadry narodowej w short tracku podczas IO w Pekinie

2022-02-01 16:00:56

Niezwykle widowiskowo zapowiadają się zmagania w short tracku podczas zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W gronie faworytek i polskich nadziei medalowych znajduje się Natalia Maliszewska oraz polska sztafeta w składzie z łyżwiarkami Stoczniowca, Nikolą Mazur i Kamilą Stormowską. 

Hokejowy raport ligowy

2022-01-31 11:38:11

Nie powiodło się młodzikom Stoczniowca w rozgrywkach ligowych, nie wiedzie się również naszym drużynom występującym w MHL i w kategorii żaka starszego. Udanie natomiast prezentują się  hokeiści występujący w grupie wiekowej żak młodszy. Obydwa zespoły plasują się tuż za plecami drużyny liderującym w rozgrywkach. 

Mazur i Stormowska w elitarnym klubie olimpijczyków

2022-01-26 15:41:06

Łyżwiarki szybkie Stoczniowca kwalifikując się na imprezę do Pekinu znalazły się w ekskluzywnym gronie uczestników igrzysk olimpijskich, którzy w historii swoich występów reprezentowali barwy gdańskiego klubu. Wśród sportowców takie tuzy jak Andrzej Szarmach, Adam Korol, bracia Kosedowcy czy Tomasz Wałdoch.

Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta

2022-01-25 19:28:18

Reprezentacja Polski łyżwiarzy szybkich złożyła oficjalne ślubowanie olimpijskie. W gronie szesnastu kadrowiczów dwie reprezentantki Stoczniowca – Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które w turnieju finałowym rywalizować będą na torze krótkim. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego 2022 roku.

Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin

2022-01-24 17:03:53

Znamy medalistów w wieloboju i wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Na podium stanęli panczeniści gdańskiego Stoczniowca Artur Nogal, Marcin Bachanek i Szymon Palka. Powołanie do reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie otrzymały łyżwiarki gdańskiego klubu Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska.

Blisko niespodzianki z liderem rozgrywek

2022-01-23 16:36:26

W meczu na szczycie PLHK hokeistki Stoczniowca nieznacznie uległy Polonii Bytom. Gdańszczanki, grając na własnej tafli, były bliskie sprawienia niespodzianki. W niedzielnym meczu podopieczne Zenona Obłońskiego prowadziły z aktualnymi mistrzyniami kraju już 3:1. Ostatecznie jednak z lodu zjechały pokonane.

Hala Olivia razem z całym światem w Dniu Chorób Rzadkich

2022-01-18 11:20:03

Co roku, w ostatni dzień lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich tzw. #RareDiseaseDay. Na znak solidarności z osobami i rodzinami dotkniętymi chorobami rzadkimi na zielono, niebiesko i różowo zostaną podświetlone wybrane obiekty w Gdańsku, ale również w Polsce, Europie i na świecie.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po